Informace o nás

    Již od dětství jsem se zajímal o veškerou zvířenu kolem sebe a vždy jsem doma něco choval. Ať už to byli rybičky, křečci, pískomilové, morčata, andulky, nebo agapornisové. Také jsme doma měli psa, kočku, hada či gegončíka nočního. No zkrátka skoro vše co šlo. V současné době chovám (a od manželky mám povolené) Leguánky Obojkové - Crotaphytus Collaris a Agamy Vousaté - Pogona Vitticeps. Současně s těmito ještěry mám doma akvária s živorodkami ze střední ameriky a africkými tlamovci. Dále máme doma dva zakrslé králíky. 

    Tyto stránky budou věnované hlavně agamám a leguánkům. A přesto, že je na internetu takových stránek spousta, tak se budu snažit přiblížit Vám tyto ještěry z mého pohledu a budu se zde snažit předat mnou nashromážděné informace, ke kterým jsem dospěl chovem buďto sám, nebo jsem je získal od zkušenějších chovatelů. Doufám, že se Vám budou stránky alespoň trochu líbit.

Historie projektu

Již delší dobu jsem koketoval s myšlenkou, že si tak nějak pro své účely vytvořím malou knižní publikaci, která by se zabývala chovem Leguánků obojkových, neboť v češtině dosud nic takového neexistuje. Zatím jsem se k tomuto záměru nedostal, ikdyž něco připraveno je. Mezitím jsem se dal i na chov Agam vousatých a začal se dařit i odchov. Na základě popíchnutí jedné známé (ona bude vědět) jsem se tedy rozhodl své počínání prezentovat touto formou, kde se budu snažit své úspěchy a neúspěchy popisovat. Také se budu snažit přinášet určité informace o chovu obou pozoruhodných druhů.


Naši uživatelé

Tyto stránky jsou určené podobným bláznům jako jsem já sám, tedy hlavně chovatelům ještěrů, popřípadě lidí z okolí těchto bláznů, aby nás mohli lépe pochopit. :-)